Newborn focení

  • MIMINKA FOTÍM DO 14. DNE VĚKU.

Prosím maminky, aby se na focení objednaly už v těhotenství, napsaly mi TP a já s vámi budu počítat. Jakmile se miminko narodí, je nutné mi napsat hned z porodnice (na fb, mail nebo sms), abych měla volný termín.

Focení miminek probíhá nejlépe dopoledne od 9:30. Miminka dopoledne lépe spinkají a já mám většinou odpoledne další focení venku nebo rodiny s dětmi, které chodí do školky.

Co s sebou a jak se připravit?
Určitě si s sebou vezměte náhradní pleny i látkové, DUDLÍK (i pokud ho nepoužíváte, pro případ nouze mám v atelieru vlastní), deku, vlhčené ubrousky. Pro maminku a tatínka spíš jednoduché světlé i tmavé oblečení (stačí tílko), bez obrázků a nápisů. Doporučuji vzít si i náhradní oblečení (občas se stane nehoda).

Před focením je NUTNÉ udržet miminko co nejdéle vzhůru, aby nám na focení usnulo. Miminko nakrmte bud těsně před odjezdem nebo až v atelieru. Po příjezdu miminko svlékneme, nakojíme a uspíme (pokud nekojíte, vezměte si dostatek umělého mléka). Při focení se kojí většinou několikrát.

Miminko se fotí nahé nebo v mých oblečcích. Všechny vaše oblečky a rekvizity můžete nechat doma.

Někdy focení trvá i více jak 3 hodiny. Pokud se tatínkovi nebo starším sourozencům na focení moc nechce, uděláme nejdřív společné fotografie a potom můžou jít na procházku po okolí nebo na zmrzku. Není nic horšího než nervózní tatínek co ,,miluje“ focení nebo uplakaný sourozenec.

U focení je důležitý klid a pohoda. Miminka hodně reagují na nervozitu rodičů nebo napětí mezi námi.

Při focení si s miminkem manipuluji sama, polohuji, převlékám atd. Z hlediska bezpečnosti je to velice důležité.

Pokud by se vám při focení něco nelíbilo (polohy, rekvizity atd.), stačí se ozvat a určitě se domluvíme.

Občas se stane, že miminko nechce spinkat. Buďte prosím trpěliví. Někdy se focení trošku protáhne, ale krásné fotky za to stojí.

Nyní máte možnost si v atelieru vyzkoušet nošení miminka v šátku. Ukážu vám jak na to a šátek můžu půjčit domů na vyzkoušení.

Cena newborn focení

3000,- Kč

• 10 upravených fotek 

každá fotka navíc + 150,- Kč

Objednat termín

FB messenger E-mail

Galerie

více fotografií na sociálních sítích